לוגו עולם הסלולר

7 טיפים לקידום אתרים אורגני מוצלח

מצאתם את עצמכם במצב שבו אתם רוצים לקדם את אתרכם? קחו בחשבון כי מצפה לכם משימה לא קלה בכלל. מי שחושב שקידום אתרים במנועי החיפוש זה דבר קל, ככל הנראה לא התנסה בזה עדיין. רק כאשר תעשו את הפעולות הנכונות, תוכלו לראות אתכם עולים על הסוס ודוהרים קדימה. מספיקה טעות אחת קטנה בדרך, ואתם תמצאו את עצמכם מתקשים מאוד להתרומם כלפי מעלה. זוהי הסיבה שבגללה רוב בעלי האתרים מעדיפים לפנות אל חברות קידום אתרים. גם אם החלטתם לפנות לחברת קידום, מוטב כי תכירו טיפים שונים לקידום אורגני מוצלח. מאוד יכול להיות כי תהיה לכם האפשרות להשתמש בכלים האלה בזמן כזה או בזמן אחר.

חקר יסודי של מילות מפתח

השלב הראשון של קידום אתרים הוא תמיד חקר יסודי של מילות מפתח. מדובר על ביטויים שונים שבהם תתמקדו בעת ביצוע עבודת הקידום. הביטויים האלה אמורים להיות ביטויים שיעשו את ההבדל בין הצלחה לבין כישלון. אם לא תבחרו את מילות המפתח הנכונות, כל העבודה הקשה עשויה לרדת לטמיון. איך תבחרו את מילות המפתח הנכונות? קודם כל הן צריכות להיות כאלה שקשורות לאתר שלכם באופן כזה או אחר. שם של שירות או שם של מוצר שאותם אתם מספקים או מוכרים. בנוסף מילות המפתח אמורות להיות עם כמות חיפושים גדולה, כאלה שכדאי לכם להתמקד בהן. אך בו בזמן צריך לזכור כי כמות חיפושים גדולה מאוד מביאה איתה גם תחרות משמעותית.

הכנסת תוכן איכותי לאתר

כל מי שמכיר את עולם קידום האתרים יודע כי קשה מאוד לקדם את האתר ללא תוכן איכותי. עוד לפני שהאתר עולה לאוויר יהיה עליכם לדאוג להכניס אליו כמות גדולה של תוכן. אם האתר עולה לאוויר ללא תוכן איכותי, זה עלול להיות בעייתי מאוד עבורכם. הכנסת התוכן צריכה להיות כזאת שקשורה במידה רבה למילות המפתח שבחרתם מראש. בנוסף הכנסת התוכן צריכה להיעשות כל הזמן, כך תוכלו לדעת כי האתר מתעדכן באופן שוטף. אם לא תכניסו לאתר תוכן בקביעות זה עלול להיות בעייתי מאוד בהיבטים השונים של הקידום.

הכירו את המתחרים שלכם

זה אולי נשמע לכם מוזר, אך חשוב מאוד שתכירו את המתחרים שלכם. למידת המתחרים תאפשר לכם לדעת מה נכון לעשות ומה לא נכון לעשות. המתחרים שלכם גם הם מנסים לקדם את האתר, יש כאלה שמצליחים יותר ופחות. תוכלו לבחון את המתחרים שלכם מכל מיני היבטים, דבר שיסייע לכם רבות בהמשך. מי שלא יכיר את המתחרים שלו טוב, עלול למצוא את עצמו משתרך מאחור. גיבוש אסטרטגיה מתאימה בהתאם למתחרים אמורה לגרום לכך שתשאירו להם אבק. תוכלו לראות איך האתר שלכם שהוא חדש באופן יחסי עוקף את האתרים של המתחרים. זוהי מבחינתכם תהיה ההצלחה הכי גדולה, כזאת שלא ניתן להתעלם ממנה.

תדאגו להוציא קישורים פנימיים

הנושא של קישורים חשוב מאוד בהיבט של קידום אתרים במנועי החיפוש. יש כאלה שמתייחסים בעיקר לקישורים חיצוניים, עליהם אנו הולכים לדבר בהמשך. אך לפני שנדבר על קישורים חיצוניים, נרצה לעסוק בנושא של קישורים פנימיים. הקישורים הפנימיים יסייעו לגוגל לסרוק את כל האתרים השונים שנמצאים באתר. כאשר ישנו קישור פנימי בין עמוד כזה לעמוד אחר, גוגל תדע לא לפספס אותו. אתם מבחינתכם תרצו להיות בטוחים כי כל העמודים של האתר נסרקו בגוגל. כך הגולשים יוכלו להגיע לעמודים שונים באתר, כל עמוד שאמור להיות עמוד רלוונטי עבורם.

קישורים חיצוניים מאתרים חזקים

בהקשר של קישורים, חובה לדאוג להוציא קישורים חיצוניים מאתרים חזקים. מדובר על קישורים שמדורגים גבוה בגוגל, אתרים שיסייעו לכם לקדם את האתר. הוצאת קישור מאתר אחד לאתר אחר נתפסת בעיניי גוגל בתור המלצה של אותו אתר על אתר אחר. אם אתר חזק ימליץ על האתר שלכם, זה יעלה את הדירוג שלו בגוגל. ככל שיהיו יותר קישורים חיצוניים מאתרים חזקים, כך תוכלו לקדם את האתר טוב יותר. קידום אתרים במנועי החיפוש בנוי ברובו מהוצאת קישורים מהסוג הזה. את הקישורים תוכלו לרכוש או להשיג באמצעות שותפות פעולה עם אותם אתרים. כל אחד בוחר את הדרך שהיא עבורו הדרך הנוחה ביותר.

השקיעו בחוויית משתמש טובה

כאשר גולשים שונים מופנים מגוגל לאתרכם, הם אמורים לקבל חוויה אידיאלית. גוגל מבחינתה תעשה כל מה שאפשר כדי לדרג במקומות הראשונים אתרים עם חווית משתמש טובה. חווית משתמש קשורה למהירות של האתר, לרמת האבטחה שלו ואפילו למבנה שלו. אם האתר שלכם לא יביא חווית משתמש טובה הוא ככל הנראה ידורג מאחורי כל המתחרים השונים. במקרה כזה יהיה לכם מאוד קשה להרים את האתר ולהביא אותו לתוצאות החיפוש הראשונות. השקיעו היטב במחשבה בעת בניית האתר על מנת להוציא ממנו את המירב. אם האתר שלכם יביא יותר לגולש, אין סיבה שגוגל לא תראה את זה באופן חיובי.

סבלנות הכרחית בתחילת הדרך

ישנם בעלי אתרים שיוצאים מנקודת הנחה כי כבר אחרי יום או יומיים הם אמורים לראות תוצאות. אך בכל מה שקשור לקידום אורגני חשוב להבין כי הסבלנות הכרחית מאוד. קידום אתרים במנועי החיפוש אמור לקחת זמן, גם אם זה לא כל כך מוצא חן בעיניכם. על מנת שתוכלו לקדם את האתר במנועי החיפוש יהיה עליכם להכין אותו בצורה טובה. לרוב ההכנה לוקחת מספר חודשים, ולכן חובה שתהיו סבלניים עד כמה שאפשר. אם תהיו חסרי סבלנות זה עשוי בכל פעם להביא אתכם לכך שתצעדו עוד צעד לאחור. בסיטואציה כזאת לא באמת תוכלו להגיע למקום שבו אתם רוצים להיות.

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך לקרוא גם על

קידום אתרים בשיטה שעובדת
כתבות וחידושים

קידום אתרים בשיטה שתמיד עובדת

רוצים לקדם את העסק שלכם בצורה שתמיד תעבוד? שתהיה לכם זרימה של לקוחות באופן קבוע ומתעצם? אתם חייבים לשמוע על קידום אתרים אשקלון, בשיטה איכותית

קרא עוד »
שינוי גודל גופנים