ההבדלים בין חברת שליחויות לחברות לוגיסטיקה

שירותי לוגיסטיקה, שירותי שליחויות ושירותי הובלה דיי דומים זה לזה, אך לא כולם מתכוונים לאותו הדבר כשהם מדברים על הנושא. נושאים אלה משמשים בטעות כדי לציין דבר אחר, אך מאמר זה יתמקד בהבדלים העיקריים בין שליח לחברת לוגיסטיקה. הבנת ההבדלים תעזור לך לדעת איך בוחרים חברת שליחויות לעסקים.

מהי חברת שליחויות?

שליח הוא חברה או אדם המספק דואר, מסמכים יקרי ערך וחבילות קטנות השוקלות 150 ק"ג או פחות למישהו שגר באזור, במדינה או בעולם.

שירותי שליחים לפעמים עדיפים על פני סניף דואר מכיוון שהם מהירים מאוד, יעילים וכמעט תמיד מספקים שירות מדלת לדלת. לקוחות ועסקים משתמשים בחברות שליחויות מכיוון שהם מציעים שירותי פרימיום הכוללים מועדי אספקה מותאמים אישית בין כמה שעות עד כמה ימים, שירות מעקב וחתימה, ולכן השירות בדרך כלל יקר יותר מסניף הדואר.

עסקים יכולים לשלוח מכתבים וחוזים ללקוחותיהם באמצעות שליח מכיוון שהם אמינים ויעילים יותר מחברות חבילות גדולות.

כמה יתרונות אחרים של שירותי שליחויות:

  • משלוח באותו יום: התאריך יעד שצויין על ידי השליח כמעט תמיד מובטח, בניגוד לדואר.
  • חוסך כסף: חברת שליחויות גובה בעיקר לפי המרחק ולא לפי משקל. אין הבדל עלות משמעותי בין שליחת חבילה של 8 קילו או לדוגמא 18 ק"ג.
  • שירות 24 שעות ביממה: ניתן לספק חבילות בכל יום בשבוע, לא רק בשעות העבודה. צוות של אנשי מקצוע מטפל בחבילות ואם יש משהו שקורה לחבילה בזמן המשלוח, תקבל פיצוי על ההזמנה שלך.
  • שירות לקוחות מותאם אישית: סוכני שירות לקוחות יכולים לעזור לך מהר יותר משירותי הדואר, והם זמינים תמיד כדי וישמחו לעזור ולענות על כל שאלה.
  • מעקב בלייב: בהתאם לדרישות שלך, תוכל לקבל עדכונים בזמן אמת על מצב המסירה שלך באמצעות אפליקציה. אם אין להם מעקב בLIVE, אתה יכול להתקשר לשירות הלקוחות ותוכל לבקש מהם לתת לך את המיקום של השליח.
  • הזמנה קלה באונליין: אתה יכול להזמין שליח באינטרנט ברוב החברות במקום לצאת מגדרך כדי להגיע למשרד. כל מה שאתה צריך לעשות הוא למלא את המידע ולחכות להם לאסוף את החבילה שלך.

מהי חברת לוגיסטיקה?

חברת לוגיסטיקה היא חברה המתכננת, מיישמת ומנהלת תנועה ואחסון של סחורות, שירותים או מידע בשרשרת אספקה מנקודת האיסוף ועד לנקודת המסירה. שלא כמו שירותי שליחויות, שירותי לוגיסטיקה מעבירים כמות גדולה של סחורות ברכבות, משאיות, ספינות או מטוסים. 

עסקים רבים משתמשים בחברות לוגיסטיות כדי להעביר את הסחורה שלהם ברחבי העולם ושרשרת האספקה היא חלק מרכזי בתהליך זה. תפקידים ושירותים לוגיסטיים חדשים שהתפתחו כדי לענות על דרישות הלקוח המשתנות במהירות בענף. הסוגים השונים של חברות לוגיסטיקה תלויים באופן שבו חברה נסחרת ובמספר הגורמים המעורבים.

אלה הם חמשת סוגי ספקי הלוגיסטיקה:

1PL: לוגיסטיקה של צד ראשון

ישנם רק שני צדדים מעורבים בעסקה, מקבל הסחורה והצד ששולח את הסחורה. בסך הכל, אין גורמים אחרים המעורבים בהובלת סחורות אלה.

2PL: לוגיסטיקה של צד שני

זה משמש כאשר אחד הצדדים, בדרך כלל היצרן, תלוי בשירות קבלן משנה עבור משימה לוגיסטית המוגדרת בבירור כמו תחבורה באוויר, רכבת, ים ולפעמים אחסון המוצרים.

3PL: לוגיסטיקה של צד שלישי

זוהי הצורה הנפוצה ביותר של לוגיסטיקה בענף והיא לוקחת תפקיד מרכזי בשרשרת האספקה של חברה. היא מייעלת את שרשרת האספקה של הלקוח כדי להפוך אותו רזה ומהיר יותר.

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך לקרוא גם על

שינוי גודל גופנים