איך שומרים על סמארטפון מאובטח?

הטלפון החכם שלנו הוא מחשב לכל דבר וכמות המידע שיש בו יכולה לשמש גורמים עוינים שונים ולהפוך את חייו של אדם לסיוט. איך שומרים על הסמארטפון מפני האקרים? מה ניתן לעשות כדי למקסם את ההגנה על הפרטיות בטלפון? הכנו עבורך מדריך שימושי שחובה לקרוא. 

להגן על הפלאפון כמו על המחשב? 

לא מעט אנשים לא מבינים שהגנה על הטלפון הסלולרי חשובה כמעט כמו המחשב, אם לא יותר. אנחנו מחזיקים בטלפון הנייד שלנו אין ספור תמונות, מידע אישי, סיסמאות וגישה לאפליקציות ובהם נתונים מלאים עלינו, כלכליים ואישיים. חשיפת המידע בפני גורמים עוינים יכולה לחשוף אנשים פרטיים ועובדים לסכנות רשות שונות, ובין היתר להיות נתונים לסחיטה על ידי האקרים שונים או לסבול מווירוסים שיגרמו לנזקים בטלפון ולמידע שבו. הפתרון הוא אבטחת סלולר, ממש כמו אבטחת הטלפון הנייד, ואותה משיגים באמצעות אנטי וירוס שמיועד לטלפון הנייד. רמת האבטחה אותה ניתן להשיג כיום הנה גבוהה במיוחד, בייחוד בשימוש באפליקציות מתקדמות המשמשות אנטי וירוס לטלפונים חכמים. 

סמארטפון מאובטח
סמארטפון מאובטח freepik

טיפים לשמירה על הטלפון מאובטח

ניתן לעשות מגוון פעולות כדי לשמור על רמת אבטחת סלולר גבוהה. מומלץ לבצע עדכונים קבועים לטלפון הנייד כיוון שרבים מהם קשורים דווקא למערכת האבטחה בנייד. כדאי לאפשר את העדכון, אפילו אם זה מרגיז, ולעשות זאת בלילה, כאשר הטלפון הנייד לא בשימוש. לא מומלץ להיכנס לקישורים לא מוכרים שיכולים להכניס לטלפון וירוסים שונים, כדאי לנעול את הטלפון עם קוד או עם טביעת אצבע, אין לרשום את הסיסמאות במקום גלוי, וכדאי לחשוב טוב מאוד לפני שלוחצים על הרשאות שונות באפליקציות אותן מורידים. 

ומה לגבי אנטי וירוס? 

אחת הדרכים היעילות והטובות ביותר לאבטח מחשבים וסמארטפונים היא בהתקנת אנטי וירוס מעודכן. כדאי לדעת שכאשר רוכשים או מתקינים אנטי וירוס בדרך כלל הכוונה תהיה לאנטי וירוס iOS שמונע מאפליקציות לבצע כל שינוי באפליקציה אחרת או שינויים כל שהם במכשיר עצמו. אפליקציות מובילות יהיו McAfee Security, Avira Mobile Security או TotalAV, שלכולן תכונות מקדמות במיוחד לשמירה על הסמארטפון. לא כולן חינמיות אך הן מאפשרות גרסאות פרימיום או תקופות ניסיון בחינם. בכל מקרה כאשר בוחרים אנטי וירוס כדאי לשים לב שהוא כולל התראות מפני חיבורים לא מאובטחים, VPN קל להתקנה, סורק רשת, הגנה מפני גניבות, גיבוי אנשי קשר, ניהול אחסון התמונות, הגנה מפישינג ועוד. 

עם זאת, יש לקחת בחשבון שאפליקציות חינמיות או לא, טובות ככל שיהיו, אינן מותאמות לטלפונים של אפל. אפל טוענת שבתחום אבטחת סלולר אין צורך באנטי וירוס, ואולי במקרים מסוימים הדבר נכון, אך לרוב מדובר בטעות. אותן אפליקציות לא מגלות רק וירוסים, הן מספקות אבטחה לגלישה באינטרנט, בוודאי גלישה לא מאובטחת. אז מה ניתן לעשות במקרים כאלו? לבתי תוכנה הפתרונות המדויקים לאפל המבטיחים רמה גבוהה של אבטחה שתסייע לשמור על המידע והפעולות בטלפון של אפל בכל זמן. 

מומחי אבטחת המידע בישראל

חברת https://www.informat.co.il הנה חברת אבטחת מידע מהוותיקות בישראל המספקת שירותים שונים לרבות פתרונות ענן, אבטחת מידע, חומרה ותוכנה ושירותי תמיכה. חברת אינפורמט מבצעת התאמה אישית של חומרה תוך הטמעת כלים טכנולוגיים מתקדמים לארגונים וחברות. 

סמארטפון מאובטח

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך לקרוא גם על

קידום אתרים בשיטה שעובדת
כתבות וחידושים

קידום אתרים בשיטה שתמיד עובדת

רוצים לקדם את העסק שלכם בצורה שתמיד תעבוד? שתהיה לכם זרימה של לקוחות באופן קבוע ומתעצם? אתם חייבים לשמוע על קידום אתרים אשקלון, בשיטה איכותית

קרא עוד »
שינוי גודל גופנים